18 March 2024 16:53

We are excited to announce the Semi-Finalists for the Isobel Anderson Awards 2024

Intermediate Foundation

Class A

6. Ava Rodojevic
10. Audrey Baker
13. Miya Efimova
19. Annabelle Stanford
21.Chelsy Diec
24. Ava Berry
31. Grace Kearney
32. Summer Skiris
33. Piper Hough
34. Jaxon Hunt
38. Joel Reynolds
39. Hayley Chesser
43. Anna Stephensen
46. Anneke Soulis
48. Ruby Bernardine
54. Audrey Barwick
57. Sophia Boyd

Class B

58. Irene Kim
63. Nil Mangaloglu
64. Milania Franklin
67. Imogen Mejia
69. Alexandra Pupovac
70. Adabelle Lee
71. Brent Helm
73. Abigael Richards
75. Madeleine Birks-Tong
77. Lily Musgrave
78. Alegria Ariola
81. Lily Marion Fagerstrom
82. Eliza Nicita
87. Georgia Reynolds
93. Florence Hanks-Ruttyn
97. Willow Duncan
266. Sophie Lowndes
300. Alice Gully

 

Intermediate

Class A
101. Maya Kingsmill
103. Charli O’Brien
104. Tamara Barry
105. Alicia Weir
106. Jack Mcdonnell
108. Diana Lyshenko
109. Juliet Whelan
110. Claudia Chapman
113. Ivy Maughan
115. Chelsea Morris
117.Annabelle Seo
118. Ivy Etherington
122. Seth Willcocks
124. Jazmyn Brackenreg
126. Freyja Dalziel
127. Ava Randall
129. Madeleine Konstantakis
130. Alannah McMahon
135. Ella Melville

Class B
136. Clare Haley
137. Genevieve Ferris
138. Elih Egan
139. Isabella Bridger
142. Victoria Hamilton
145. Scarlett Weaver
146. Abbey Rowland-Jones
147. Holly Robinson
148. Adrianne Breen
150. Eadie Jennings
151. Anais Pagella Guthrie
155. Sophie Lukin
157. Mackenzie Murphy
159. Julia Domingues
162. Lewis Nicholson
163. Piper Vimpani
165. Summer Hurdwell
167. Mia Cohen
172. Charlie Duwner

Advanced Foundation (one class)

174. Ava Micallef
175. Claudia Radojevic
181. Isabella Day
182. Isabelle Donnellan
184. Ella Hodgson
185. Siofra McAweeney
186. Ryan Keo
189. Matilda Rumble
191. Tallulah Calvert
194. India-Rose Mace
201. Rachel Collings
202. Daisy-Mena Proud
203. Estelle Wong
205. Oscar Taggart
206. Sarah Reedman
210. Louis Alexiou
211. Valentine Toussaint
214. Samantha Cristovao
215. Sienna Myers
217. Charlotte Rota

Advanced 1 (One Class)

220. Zara Wenborne
221. Keira Rowe
222. Kate Forster
226. Miyuki Feng
227. Buyankhishig Bayasgalan
228. Penny Hollis
229. Amber Gunton
230. Charlize Portes-Green
232. Christina Zeng
234. Freya Wild
238. Isabella Chao
240. Ruby Leddy
242. Makyla Jurd
247. Coco Solomon
248. Ernesto Young
250. Imogen Zimmer
252. Mia Perez
274. Ava Garnys

Semi-Finals

Friday, 22nd March 2024 (Intermediate Foundation – Advanced 1) 

9am – 9.45am: Intermediate Foundation Semi-final (Class A) 

10am – 10.45am: Intermediate Foundation Semi-final (Class B) 

10.45am – 11am: Intermediate Foundation presentations  

11am – 11.15am: Morning Tea 

11.15am – 12pm: Intermediate Semi-final (Class A) 

12.15pm – 1pm: Intermediate Semi-final (Class B) 

1pm – 1.15pm: Intermediate presentations 

1.15pm-1.30pm Lunch 

1:30pm – 2.45pm: Advanced Foundation Semi-final  

2.45pm – 3pm: Advanced Foundation presentation 

3.15pm – 4.30pm: Advanced 1 Semi-final  

4.30pm – 4.45pm: Advanced 1 presentation 

Buy tickets to Semi-Finals here

For enquiries please contact:

Laura Pike – Regional Manager
e: lpike@rad.org.au
t: (02) 9380 1906

Claire Greene– Regional Coordinator
e: cgreene@rad.org.au
t: 0401 098 106